fbpx
Skip to content Skip to footer

Rolety DEN/NOC dokonale stíní a ušetří vám peníze za teplo

Zastínit si okna nebo dveře něčím, co v sobě má to nejlepší z rolet a žaluzií? Ano, jde to. Právě takové řešení nabízí takzvané rolety den a noc. Kromě neuvěřitelně precizního stínění vás nadchnou i snadnou instalací a schopností udržet v místnosti požadovanou teplotu. Pokud jste je zatím nezkusili, možná nastal pravý čas.

 

Něco málo z rolet, trochu ze žaluzií a výsledkem je dokonalý kompromis jménem rolety Den a Noc. Nejčastěji se s nimi setkáte v moderních domácnostech a kancelářích, ale vzhledem k jejich výhodám je pouze otázkou času, než budou stejně populární jako klasické žaluzie.

 

Co jsou rolety DEN/NOC

Rolety den a noc na první pohled vypadají jako klasické rolety, ovšem s jednou podstatnou výjimkou: nejsou vyrobené z jednobarevné látky, ale z látky o dvou vrstvách (přední a zadní), na které se střídají průsvitné a neprůsvitné pruhy.

 

Věděli jste, že…

roletě den a noc se jinak říká také zebra? Trefnou přezdívku si vysloužila právě díky pruhovanému designu, ve kterém spočívá podstata fungování této rolety.

 

Jak rolety den a noc fungují

Materiálním provedením rolety den a noc připomínají především klasické rolety, funkčně se však podobají žaluziím. Při zatahování totiž nemusí zastínit celé okno či dveře, ale postupným překrýváním průsvitných a neprůsvitných pruhů v mezerách propouští jen tolik světla, kolik si přejete.

Pokud tedy v létě chcete zmírnit sílu pražícího slunce, není třeba zakrývat celé okno a kompletně se tak připravit o světlo – prostě si roletou nastavíte průsvitnost podle svého gusta. Když potom jdete spát a chcete si užít klidnou noc, světlé pruhy naopak překryjete tmavými a máte postaráno o tmu. Právě odtud pochází název roleta DEN/NOC.

Rolety DEN/NOC se hodí do obýváku i kanceláře

Kam je můžete dát? Prakticky všude, kde budete potřebovat. Jednou z velkých předností tohoto typu rolet je jejich univerzálnost, takže s nimi vyšperkujete dětský pokojložnici nebo obývák. Výtečným doplňkem se stanou i ve firemních kancelářích nebo společných prostorech.

 

Největší výhody? Luxusní design i snadné ovládání 

Rolety den a noc mají tolik předností, že byste je nespočítali na prstech jedné ruky. Vybrali jsme pro vás ty největší:

Velký rozptyl intenzity stínění – systém průhledných a neprůhledných pruhů vám umožní nastavit si propustnost světla tam, kde potřebujete.

Snadné ovládání – roleta DEN/NOC je umístěná v kazetě, vytahování a zatahování u ní probíhá nejčastěji řetízkem, tedy podobně jako u žaluzií. Látku posunujete oběma směry bez větší námahy.

Elegantní doplněk – u rolety den a noc se fantazii meze nekladou. Její barvu i materiál si vyberete tak, aby vám dokonale seděla s designem v místnosti a udělala z ní luxusně působící prostředí. Je libo zcela zatmavenou, nebo spíš propustnou látku?

Příznivá cena – rolety DEN/NOC už na první pohled působí luxusně, ale to neznamená, že byste za ně dali majlant. Výběrem provedení, materiálu a dalších parametrů si sami určíte, kolik bude roleta stát.

 

S pořízením rolety nebudete mít žádné starosti

Nemáte s výběrem rolet větší zkušenosti nebo se s variantou DEN/NOC potkáváte poprvé? Dejte ruce za hlavu, nohy na stůl a zbytek nechejte na nás. Pouze nám sdělíte svou představu, preference ohledně materiálů i barvy a zbytek zařídíme. Když budete potřebovat, rádi vám s čímkoliv poradíme.

Dejte nám nezávazně vědět na náš e-mail info@abzaluzie.cz, nebo přes poptávkový formulář.

Leave a comment