fbpx
Skip to content Skip to footer

Zastavte konečně otravný hmyz. Postarají se o to sítě proti hmyzu.

Jaro je v plném proudu, léto za rohem a to znamená jediné: hmyz si začíná brousit zuby, až se během dne i noci podívá do vaší domácnosti. Nebo tentokrát ne? Zastavit ho mohou sítě proti hmyzu, které se snadno instalují do oken i dveří.

Koho by to stále bavilo. Za světla pořádají návštěvy lidských obydlí vosy, mouchy nebo létající mravenci, po setmění pro změnu vyráží do akce komáři a chrousti. Není nic horšího, než se ráno vzbudit se štípanci na těle.

Zvlášť pokud bydlíte nedaleko přírody, letní nálety malé havěti mohou být utrpení. Řešení je přitom snadné: používat sítě proti hmyzu. Kde všude najdou uplatnění, jak se instalují a jak jsou odolné?

Co je síť proti hmyzu

Jedná se o síť vyrobenou speciálně tak, aby zakryla celé vaše okno (případně dveře) a aby do místnosti nepronikl žádný hmyzí nenechavec. Síť může být buď orámovaná pevným rámem a otočnými háčky, dveřní se samozavíracími panty, rolovací do boxu či posuvné v rámu nebo lištách. Záleží na tom, kde ji chcete použít a jak vám má sloužit.

Sítě proti hmyzu bývají často přezdívané jako okenní sítě, ale ve skutečnosti je bez problému nainstalujete do jakýchkoliv dveří. Není podstatné, jestli máte okna nebo dveře z plastu, dřeva nebo hliníku – lze je využít pro kterýkoliv typ.

A kam se dají okenní sítě umístit? Prakticky všude. Do běžných pokojů v bytech a domech, do koupelny, na střešní okna nebo na balkónové dveře a do oken v kancelářských prostorech. Je to jen na vás!

Výplň z materiálu, který odolá slunci i mrazům

Není ovšem síť jako síť. Zatímco u tuctových sítí bývají jejich výplně vyrobené z plastu, v případě kvalitních sítí proti hmyzu to neplatí. Ty opravdu spolehlivé jsou z pogumovaného sklovlákna, které se pyšní vysokou odolností vůči UV záření, povětrnostním vlivům i ranním mrazíkům. Síť tak zůstává dlouhodobě pevná, nebledne a na rozdíl od sítí z PVC má dlouhou životnost.

Jsme přesvědčeni, že síť proti hmyzu by měla vydržet i několik let, proto také okenní sítě nabízené u nás mají výplň z pogumovaného sklovlákna.

 

Jaké další výhody vám tento jednoduchý doplněk na okno přinese? Například:

  • snadná montáž
  • síť neruší výhled z okna
  • i se sítí můžete bez potíží větrat
  • materiál sítě je nehořlavý
  • barvu sítě si vyberete podle svého gusta
  • zvolíte takovou velikost, aby seděla na vaše okno/dveře

Snadná instalace

Tato výhoda sítí proti hmyzu si zaslouží vytknout před závorku. Síť si jednoduše a během chvilky připnete na okno či dveře, nejčastěji pomocí otočných háčků. Nemusíte tedy zasahovat do konstrukce ani používat hromadu nářadí.

Pevná síť, posuvná, rolovací nebo plisé?

Sítě proti hmyzu se rozdělují na různé typy podle toho, kam je plánujete nainstalovat a co od nich očekáváte. Pokud budete vybírat naše sítě, můžete volit z pěti základních druhů:

Pevné okenní sítě rámové

Chcete si vychutnat příjemný letní vzduch a zároveň relaxovat ve svém domě? Pak si nezapomeňte udržovat nepříjemné škůdce, jako jsou mušky, vosy nebo dokonce pyl, venku. Takové pohodlí Vám zajistí právě pevné okenní sítě, které jsou kompatibilní s většinou oken. Jejich rám je vyroben z kvalitních hliníkových profilů.

Pevné dveřní sítě rámové

Křídlové dveřní sítě jsou řešením ochrany proti hmyzu a pylu, díky kterému můžete relaxovat a snadno dýchat. Stabilní a snadnou variantou jsou sítě s pevným rámem. Díky samozavíracím pantům jsou dveřní sítě jednoduché, pohodlné a snadno použitelné.

Rolovací sítě

Pro ničím nerušený klid v noci a hygienické a pohodlné prostředí bez hmyzu během dne je perfektní volbou rolovací síť proti hmyzu. Ideální řešení pro úsporu prostoru. Roztažená síť Vás díky jemné síťovině ochrání před hmyzem, pokud se nepoužívá, zatahuje se zpět do hliníkového pouzdra.

Plisé sítě dveřní

Plisé dveřní sítě jsou velmi oblíbenou volbou pro domácnosti a nabízejí stylové a architektonické řešení ochrany proti hmyzu. Tyto sítě jsou velmi snadno použitelné – lehké otevírání a zavírání. Jsou schopné zastavit kdekoli v libovolné poloze. Práh může být v profilu nebo 3 mm vysokém PVC pásu, což je ideální pro situace, kdy je vyžadován přístup k invalidnímu vozíku.

Posuvné sítě dveřní

S nainstalovanými posuvnými dveřními sítěmi budete konečně svobodní, jednou provždy, bez much, komárů a dalšího nepříjemného hmyzu. Posuvné dveřní sítě proti hmyzu jsou úsporné a lehké řešení, které lze snadno přizpůsobit většině dveří, a to přidáním rámů nebo lišt.

 

Pomůžeme s výběrem typu i velikosti

Pokud zatím nemáte s pořizováním sítí proti hmyzu zkušenosti, rádi vám poradíme – od konkrétního typu až po určení správné velikosti pro vaše okna nebo dveře. Ozvat se nám můžete na e-mail info@abzaluzie.cz nebo rovnou přes poptávkový formulář.

Leave a comment